Medycyna energetyczna

UZDRAWIANIE REKONEKTYWNE

Reconnective Healing® to sesja energetyczna dla ciała mająca na celu poprawę zdrowia, pozbycie się chorób z ciała bez względu na ich przyczynę i stopień zaawansowania.

Podczas zabiegu pracuje się kilkanaście centymetrów ponad ciałem lub więcej. Sesja trwa od 30 do 45 minut. Zaleca się przeprowadzenie od 1 do 3 zabiegów w odstępie przynajmniej jednodniowym.

Nie ma potrzeby przygotowywania się do zabiegu. Po sesji warto przez kilka dni pić znacząco więcej wody, aby usunąć z organizmu uwolnione podczas sesji toksyny.

Rezultaty Reconnection Healing® mogą być natychmiastowe, od usunięcia bólu czy różnego rodzaju chorób fizycznych do osiągnięcia równowagi umysłowej. Osoby poddające się zabiegowi odczuwają głęboki spokój i harmonię.

Rezultaty działania tych wibracji pozostają widoczne od ponad 20 lat. Dr Eric Pearl demonstruje działanie tych nowych częstotliwości w wielu szpitalach w Stanach Zjednoczonych. Zjawisko to jest badane i obserwowane przez naukowców i lekarzy na całym świecie. Reconnection Healing® daje również doskonałe rezultaty na odległość.

zdjecie
zdjecie

DOTYK MOTYLA

Masaż Dotyk Motyla jest jedną z technik terapii Łagodnej Bio-Energetyki (Gentle Bio-Energetics) i został opracowany przez lekarkę dr Evę Reich, której ojciec Wilhelma Reich wprowadził metodę pracy z ciałem do zachodniego świata psychoterapii. Eva Reich, jako asystentka swojego ojca obserwowała stosowanie przez niego delikatnego dotyku u niemowląt i dzieci. Zainspirowały ją również jego badania, które ujawniły, że delikatne głaskanie powierzchni skóry skutkuje poszerzaniem się energii życiowej, nawet do pola energetycznego człowieka, a zagłębianie się w tkanki powoduje kurczenie się energii do wewnątrz.

Po raz pierwszy użyła Masażu Dotyk Motyla na oddziale pediatrycznym w Harlem Hospital w Nowym Jorku (1951-1952) gdzie pracowała z dziećmi przedwcześnie urodzonymi. Stosowany przez nią Dotyk Motyla pomagał im przeżyć. Następnie Eva rozwijała tę technikę w trakcie praktyki lekarskiej na terenach wiejskich w Main (1950-1976) oraz w okresie prowadzonych przez nią warsztatów na całym świecie w latach 1976-1990.

Eva była świadkiem tylu traum wśród niemowląt, że stała się ekspertem w rozpoznawaniu i uzdrawianiu u dorosłych wspomnień dotyczących traum pierwotnych.

Dotyk podczas masażu jest bardzo lekki i delikatny jak muśnięcie skrzydłami motyla a sam masaż wykonuje się poprzez ubranie lub bezpośrednia na skórze. Eva uważała, że zapisane w ciele traumatyczne wspomnienia można uwolnić bardzo delikatnym dotykiem. Im subtelniejszy dotyk, tym silniej działa.

Masaż jest bardzo prosty i łatwy do nauczenia.

Masaż jest krótki i powtarzalny. Może być wykonywany raz dziennie lub raz w tygodniu. Ze względu na delikatny, nieinwazyjny charakter dotyku, technika nie będzie aktywowała historii przemocy i może wspomóc uzdrowić zarówno fizyczne, jak i emocjonalne traumy. Pomaga osobom z doświadczeniami przemocy poczuć się bezpiecznie, gdy są dotykane.

ENERGIOTERAPIA

Energoterapia to szczególny sposób leczenia energią. Polega na podawaniu energii wprost do poszczególnych organów i chorych miejsc aż do pełnego uzupełnienia. W ten sposób uzupełnia się energię w całym organizmie, rozpoczynając od organów i miejsc ze stanami objawowymi

Jedna z najbardziej znanych metod uzdrawiania na świecie, z powodzeniem stosowana m.in. w szpitalach w USA. Zabiegi Reiki są refundowane przez niektóre kasy chorych w Niemczech. Reiki jest jedną z nielicznych metod wolną od skutków ubocznych, którą można stosować w każdej sytuacji zdrowotnej. Niesie ulgę dla ciała, psychiki i ducha.

Energoterapia (Reiki w systemie naturalnego uzdrawiania dr. Usui) pomaga: – łatwo i szybko złagodzić,a nawet całkowicie usunąć bóle głowy, dolegliwości trawienne, stany zapalne np. kręgosłupa czy kolan, bóle menstruacyjne, itp. – pozwala wyciszyć się uwolnić od nagromadzonego stresu, wyjść z depresji, uwolnić od lęków. – zabieg pozwala zrównoważyć pracę gruczołów wydzielania hormonalnego w organizmie (pomocne np. w menopauzie, nadczynności tarczycy, braku równowagi emocjonalnej). Łagodzi objawy alergiczne, odblokowuje naczynia krwionośne (zakrzepy, zwężenia) limfatyczne (zastoje, zablokowania), wyleczyć zapalenie ucha, przeziębione zatoki.

W terapii Polarity pracujemy z niezrównoważoną lub zablokowaną energią i/lub bolesnością mięśni a nie konkretnymi chorobami czy schorzeniami. Stosujemy tę terapię wszędzie tam gdzie objawy chorobowe czy choroba wynika z zaburzonego przepływu energii.

Zabieg Reiki jest bardzo relaksujący i odprężający. Trwa ponad godzinę, a osoba przyjmująca go leży w wygodnej pozycji w ubraniu.
Towarzyszy temu nastrojowa, relaksująca muzyka. Terapeuta przykłada dłonie w określonych miejscach na ciele, po obu stronach ciała. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny.
Ilość zabiegów jest uzależniona od stanu zdrowotnego danej osoby. 

zdjecie

LITOTERAPIA

Litoterapia jest jedną z metod relaksacji, bazującą na wierze w energetyzującą i leczniczą moc kamieni szlachetnych oraz półszlachetnych. Jest to metoda bazująca na całościowym podejściu do organizmu człowieka.

Litoterapia była powszechnie stosowana w starożytności. W Grecji osobom cierpiącym na łamliwość kości zalecano picie wody z dodatkiem sproszkowanych minerałów, zawierających w swoim składzie wapń. W Indiach na choroby skóry stosowano okłady z pereł. Przewlekle chorym podawano sproszkowane kamienie zawierające mikroelementy.

TERAPIA POLARITY

Terapia Polarity została stworzona przez osteopatę  i chiropraktyka Dr Randolpha Stone. Łączy w sobie wschodnie i zachodnie podejście do procesu leczenia i zdrowienia.

Polarity pojmuje ciało jako energię i wykorzystuje siły życiowe emanujące z naszych dłoni, aby usunąć napięcia, rozpuścić blokady oraz przywrócić zdrowie i radość życia. Oferuje holistyczne, edukacyjne podeście do uzdrawiania, które daje osobie możliwość wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie, szczęście oraz przyspieszenie rozwoju duchowego.

Podstawowa zasada to przywrócenie przepływu energii. Gdy przepływ zostaje przywrócony organizm sam daje sobie radę z daną dolegliwością.  Jeżeli pozwala się energii działać nie ma potrzeby stosowania mechanicznego i siłowego rozwiązania. Zadaniem terapeuty jest stymulacja i równoważenie energii, pozwalając, aby to energia leczyła ciało. Ona ma własną inteligencję. Rolą terapeuty w terapii Polarity nie jest długa diagnoza tego, co jest “nie tak” z daną osobą, ale rozpoznanie tego, czego potrzebuje, aby czuć się dobrze.

zdjecie

SOUL BODY FUSION

Z powodu traum, bólu, rozczarowań żyjemy oddzieleni od naszej duszy. Nie jesteśmy w stanie sprowadzić jej całkowicie do fizycznego ciała

Soul Body Fusion przywraca jedność duszy i ciała. Jest to proces dochodzenia do harmonii, który czyni nas kompletnymi.

WYPALANIE UZALEŻNIEŃ KARMICZNYCH

Węzły karmiczne to nagromadzone, sprzeczne ze sobą intencje, wzorce, wyobrażenia oraz przekonania, które zazwyczaj odczuwamy w postaci silnych blokad i ograniczeń w konkretnym temacie. Są przejawem naszych przeszłych decyzji oraz ich skutków, których źródło sięga aż do poprzednich wcieleń.
Autor i twórca metody wypalania uzależnień karmicznych, Zbigniew Ulatowski: strona www.mocaniła.pl

DIAGNOZA POLA AURYCZNEGO

Aura jest subtelnym polem energii, które otacza każdą żywą istot. Stanowi źródło informacji o naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym, a także niesie wiedzę o poziomie rozwoju duszy danego człowieka. Odzwierciedla myśli, uczucia i głębokie pragnienia oraz ukazuje nam istniejące dysharmonie. Różne warstwy auryczne niosą za sobą inny rodzaj informacji.

Odczytywanie i zrozumienie natury aury, pozwala na diagnozowanie stanu ciała i duszy człowieka. Zdolność odczytywania aury człowieka i umiejętność jej interpretacji prowadzi do możliwości diagnozowania stanu zdrowia człowieka zarówno w sferze fizycznej, psychicznej, jak i duchowej. Diagnozowanie człowieka na podstawie obrazu aury wymaga dużego doświadczenia. Tego typu praktyki stosowane były już od dawna.

UZDRAWIANIE I OCZYSZCZANIE CZAKR

Czakry to centra energetyczne, znajdujące się w miejscach splotów nerwowych ciała ludzkiego. Konkretny punkt energetyczny, czyli czakra, jest odpowiedzialna za konkretną sferę życia oraz zdrowie.

Bark harmonii w przepływie energii w danej czakrze odzwierciedla się zaburzeniami w sferze życia, za którą dana czakra jest odpowiedzialna. Przy dużym zaniedbaniu taka dysharmonia ma także wpływ na zdrowie fizyczne.

W jakim celu wykonuje się rytuał oczyszczania czakr? Jego głównym zadaniem jest osiągnięcie równowagi psychicznej, energetycznej i fizycznej organizmu. Jak przekonują zwolennicy tej metody, w trakcie rytuału mają być uruchomione zdolności naszego ciała do samouzdrawiania. Proces ten z reguły trwa od kilku do kilkudziesięciu dni.

OCZYSZCZANIE ENERGETYCZNE MIESZKAŃ i DOMÓW

Nasze domy/mieszkania mają pamięć, wszystkich sytuacji które się zdarzyły. Wszelkie nieszczęścia, kłótnie czy choroby zostają w murach, w których obecnie mieszkamy.Trauma i złość nie pozostaje jedynie w człowieku – odczuwalna będzie także w domu, w którym doszło do wszystkich tych sytuacji.

Energia domu zaczyna kształtować się już od zamiarów człowieka, który go wybudował. Miejsce, w którym stoi wraz z emocjami i doświadczeniami ludzi, którzy w nim żyją, ma na nią ciągły wpływ.

Często także dusze zmarłych trzymają się miejsca, w którym przeżywały za życia. To wszystko powoduje, że z czasem możemy zacząć czuć się źle w swoich domach i dobrze wtedy poddać je oczyszczaniu energetycznemu.

KOREKTA WZROKU

Korekta wzroku to manualny zabieg z serii Access Body. Jego działa jest rozszerzone i poza tym, ze wspomaga on funkcje widzenia, to działa również bardzo intensywnie na zatoki i migreny.

Istotnie poprawia jakość widzenia, wpływa na redukcję wad wzroku i poprawia postrzeganie.

Niezwykle odżywczo działa na całe ciało, pozwalając mu odzyskać lekkość, radość oraz młodość.

Zabieg polega na uruchomieniu naturalnych zdolności samouzdrawiania organizmu poprzez zastosowanie przez terapeutę odpowiednich układów dłoni w obrębie oczu i głowy.

KOREKTA SŁUCHU

Korekta słuchu to manualny zabieg z serii Access Body. Wspomaga słyszenie i redukuje wady słuchu. Ponadto działa niezwykle odżywczo na całe ciało, dając mu lekkość i witalność.

Zabieg polega na uruchomieniu naturalnych zdolności samouzdrawiania organizmu poprzez zastosowanie przez terapeutę odpowiednich układów dłoni w obrębie uszu i głowy. Wielokrotne powtarzanie zabiegu utrwala i wzmacnia jego efekty.